Przedszkole terapeutyczne Częstochowa

Niepubliczne Terapeutyczne Przedszkole „Piękny Umysł” działające od września 2012r.jest przeznaczone dla dzieci z autyzmem, z zespołem Aspergera, niepełnosprawnością ruchową, niepełnosprawnością intelektualną oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Wyjątkowość Niepublicznego Terapeutycznego Przedszkola „ Piękny Umysł” polega na wyspecjalizowanej, wieloprofilowej, intensywnej terapii, edukacji i rehabilitacji.Bogata oferta Przedszkola pozwala na osiągnięcie u dzieci doskonałych wyników w terapii zarówno na płaszczyźnie usprawniania jak i edukacji.

Przedszkole tworzy ciepłą , kameralnę atmosferę i zapewnia dzieciom fachową opiekę pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogów i terapeutów oraz optymalne warunki do rozwoju w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa.

Nasze wysiłki i zaangażowanie w stworzenie w Częstochowie przedszkola, które będzie nieodpłatnie oferować różnorodne i nowoczesne formy terapiii, a także będzie stanowić wsparcie psychologiczne dla rodziców spotkało się z życzliwym przyjęciem ze strony wielu ludzi, którym idea pomocy dzieciom z niepełnosprawnością nie jest obca. Z dumą możemy poinformować, że nasze przedszkole wygrało plebiscyt na najlepsze przedszkole w Częstochowie zorganizowany przez tygodnik „Dziennik Zachodni” oraz portal internetowy CzęstochowaNaszeMiasto.pl.